5 روش تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل

5 روش تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل

با توجه به افزایش نمونه‌های فیک در بازار، تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل بسیار حائز اهمیت است. برای عزیزانی که قصد تهیه تسمه تایم پاورگریپ را دارند، در این مقاله سعی داریم نحوه‌ تشخیص تسمه تایم اصل را توضیح دهیم. آگاهی از ویژگی های یک تسمه تایم گیتس اصل، شما را در این امر یاری می‌کند.

تسمه تایم پاورگریپ

اگر به موتور خودروتان توجه کرده باشید، احتمالا متوجه قطعه‌ای با دندانه‌های بسیار شده‌اید. نام این قطعه تسمه تایم است. تسمه تایم قطعه‌ای در موتور خودرو می‌باشد که همان طور که از اسمش مشخص است، زمان بندی موتور را تنظیم می‌کند. هرچند قطعه کوچکی از موتور محسوب می‌شود اما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برند گیتس یا پاورگریپ در سال ۱۹۱۱ تاسیس شد و تحت نظارت و تولید اتحادیه اروپا می‌باشد.اکنون قوی‌ترین برند تسمه‌های ماشینی و صنعتی است. گیتس تسمه‌های اکثر برندهای خودروساز دنیا را تامین می‌نماید. تسمه‌ تایم برند (Gates) از باکیفیت‌ترین تسمه‌های خودرو هستند.

حتما مشاهده کنید: خرید کیت تسمه تایم پاورگریپ اصلی جک S5

ضرورت تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل ( چرا تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل مهم است؟)

از آن‌جایی که تسمه تایم با موتور خودرو سروکار دارد، هرگونه ایراد در آن می‌تواند منجر به آسیب به موتور خودرو شود که هزینه‌های سرسام آوری به جا خواهد گذاشت.بنابراین تهیه تسمه تایم اصل به سلامت موتور خودروی شما کمک کرده و از هزینه‌های پیش رو می‌کاهد. به طور کلی تسمه تایم اصل دوام و کیفیت بالایی دارد و از هزینه‌های اضافی بعدی جلوگیری می‌کند.

تسمه تایم های فیک دغدغه‌ای برای سلامت موتور خودروی شما یا حتی حفظ نام برند ندارند، صرفا به دنبال سودجویی و سواستفاده از برند های مطرح هستند. بنابراین تلاش کنید در دام این سودجویان نیفتید. در ادامه روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا شما بتوانید تسمه تایم پاورگریپ اصل را از فرعی تشخیص دهید.

تشخیص تسمه تایم پاور گریپ اصل

1) بسته بندی محصول

در تولید محصولات اورجینال توجه ویژه‌ای به بسته بندی و نحوه ارائه‌ی محصول می‌شود. اگر با مواردی مواجه شدید که بسته بندی نامناسب، مخدوش یا با کیفیت پایین بود به اصل بودن محصول شک کنید. برای تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل به بسته بندی شکیل و فونت چاپی خاص آن توجه کنید. این نکته شما را در گام اول از خرید محصول فیک بازمی‌دارد.

2) ویژگی‌های ظاهری محصول

توجه به کیفیت ظاهری و ساختاری تسمه‌های تایم بسیار مهم است. تسمه‌های باکیفیت از مواد لاستیکی مقاوم ساخته شده‌اند و دارای شیارها و دندانه‌هایی هستند که از سایش جلوگیری می‌کنند. انعطاف‌پذیری، سختی، و بافت روی تسمه، یکی از معیارهای تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل نسبت به سایر تسمه‌های تقلبی است.

3) گارانتی تسمه تایم اصلی پاورگریپ

توجه به گارانتی تسمه تایم پاورگریپ از موارد مهم است اما اهمیت آن در حضور سایر ویژگی ها پر رنگ تر می‌شود. وجود گارانتی در کنار دیگر بررسی های ظاهر و نوع بسته بندی و غیره می‌تواند به شما در تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل کمک به‌سزایی کرده و اورجینال بودن محصول را تائید کند. مراقب باشید چراکه وجود گارانتی دلیل بر اصل بودن تسمه تایم نیست. از طرفی نبود گارانتی، لزوماً تسمه تایم موردنظرتان را از لیست تسمه تایم های اصلی نمی‌تواند حذف کند.

به طور کلی، گارانتی در کنار ویژگی های دیگری که بالاتر ذکر شده می‌تواند خیال شما را راحت کند. توجه اشته باشید در مواردی هم ممکن است تسمه تایم، اصل باشد ولی گارانتی نداشته باشد. پس در مرحله‌های اول توجه به ویژگی های دیگر اولویت دارد.

برای مشاهده کلیک کنید: تسمه تایم پاورگریپ اصل جک J5

4) از مکانیک ها مشاوره بگیرید

با توجه به اینکه بعضی تولید کننده‌های فیک با شبیه سازی ظاهر و استفاده از گارنتی های نامعتبر، راه خود را در بازار محصولات اصل باز کرده‌اند و با ارائه‌ی قیمت پایین و کیفیت پایین تر سعی در کسب سود های کلان دارند، اخذ مشورت از یک مکانیک حرفه‌ای و تامین کنندگان معتبر که با قطعات و لوازم یدکی تقلبی بازار آشنا هستند، می‌تواند شما در فرآیند تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل راهنمایی کند.

5) خرید از سایت های مطمئن

با وجود تمام راه های پیشنهادی که شما را در تشخیص تسمه تایم پاورگریپ اصل یاری می‌کند، راحت ترین و مطمئن ترین راه خرید از وب سایت ها و فروشگاه های معتبر همچون فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی خودرو کارنوگن است.

کلیک کنید: کیت تسمه تایم MVM 530/550/X33 و تیگو 5

این نوشته برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *